Poniedziałek 23.03.2020

Język polski

Temat: Z wizytą na Olimpiadzie

Matematyka

 Przeczytajcie z podręcznika temat „Dzielenie ułamków” str 191.  Dokładnie zapoznajcie się z przykładami ze strony 193, a następnie zróbcie zadanie 1 ze strony 194 i ten temat z ćwiczeniówki str 82, 83 i zad 8 ze strony 84.

Geografia

Proszę o zapoznanie się z tematem „Przez lądy i oceany” i wykonanie zadań w zeszycie ćwiczeń. Proszę zwrócić szczególną uwagę na str 88 w podręczniku. Jest to nowy temat zawierający bardzo ważne treści w dalszej nauce geografii więc dodatkowo przesyłam Wam kartę pracy. Każdy kto ją zrobi może ją do mnie przesłać w celu sprawdzenia na mój adres elzbietzdz@wp.pl. Będzie to dla mnie ważna informacja czy poradziliście sobie z tym tematem. Z tego nie będzie ocen tylko informacja dla was jak sobie z tym poradziliście.

WTOREK 24.03.2020

Język polski

Temat: Po stracie córki „Mit o Demeter i Korze”

Język angielski

TEMAT: Welcome to Ben Nevis!-Korona Europy.

Praca w ćwiczeniówce str 30.zad 1/2/3/4

Biologia

Temat- Korzeń-organ podziemny rośliny.

 Proszę zapoznać się z treściami w podręczniku s.98-101. Wykonać ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń s.66-68

Matematyka

 Przeczytajcie z podręcznika temat „Dzielenie ułamków” str 191.  Dokładnie zapoznajcie się z przykładami ze strony 193, a następnie zróbcie zadanie 1 ze strony 194 i ten temat z ćwiczeniówki str 82, 83 i zad 8 ze strony 84.

Technika

Temat  :Kompozyty materiały przyszłości. Proszę zapoznać się z tematem z podręcznika. Zainteresowani mogą wyszukać w innych źródłach informacji na temat współczesnych materiałów kompozytowych. Pozdrawiam.

ŚRODA 25.03.2020

Język polski

Temat: Po stracie córki „Mit o Demeter i Korze”

Język angielski

TEMAT: Reading-rozumienie tekstu czytanego.

Ćwiczeniówka str 31 zad 1/2/3

Matematyka

Muzyka

Instrumenty ludowe

Informatyka

   Na ten czas przebywania w domu proponuję zapoznanie się z narzędziem takim jak prezentacja multimedialna. 

temat w zeszycie: TWORZENIE PREZENTACJI MULTIMEDIALNYCH.

Proszę zapoznać się z materiałem:  http://www.mamkomputer.info/power-point-tworzenie-prezentacji/

https://www.templatemonster.com/pl/blog/tutorial/jak-zrobic-dobra-prezentacje-powerpoint/

Chętnych zapraszam do wykorzystania https://pixabay.com/pl/ oraz https://www.freemusicarchive.org/search, jeśli macie możliwość. Zapiszcie stworzone prezentacje, chętnie je obejrzę. Proszę w zeszycie zrobić krótką notatkę z najważniejszych rzeczy. Pozdrawiam! P.S. Powyższe polecenia są do realizacji do 2 kwietnia.

 CZWARTEK 26.03.2020

Język polski

Temat: Daremny trud Syzyfa.

Język angielski

TEMAT: Utrwalenie wiadomości z rozdz V.

Podręcznik str 73 zad 1/2/3

Historia

Temat: „Średniowieczne miasto i wieś” podręcznik str. 142-147. Proszę przeczytać i wykonać ćwiczenia w ćwiczeniówce 1,2,3,4,5,6,7,8 str. 78-80.

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki:

Czwartek

Ćwiczymy  i utrwalamy obliczanie pól figur płaskich w formie zabawy, skorzystajcie z następujących stron:

https://www.matzoo.pl/klasa5/pole-rombu_33_160
https://www.matzoo.pl/klasa5/pole-rombu-przekatne_33_607
https://www.matzoo.pl/klasa5/wzory-na-obwody-i-pola_33_610

PIĄTEK 27.03.2020

Język polski

Temat: Daremny trud Syzyfa.

Matematyka

Historia

Temat „Kościół w średniowieczu” Podręcznik str. 148-152. Proszę przeczytać temat w podręczniku i wykonać ćwiczenia w ćwiczeniówce 1,2,3,4,5,6,7 str. 81-83

Religia klasa  V

Katechezy multimedialne 

Od poniedziałku, 23 marca o godzinie 9.00, na stronie Diecezji Sandomierskiej oraz na kanale YouTube Diecezji Sandomierskiej ukazywać się będą regularnie dwie propozycje katechez w następującym porządku:

we wtorki i piątki: dla dzieci starszych  

Wychowanie fizyczne

Pamiętajcie, aby w tym trudnym czasie, który spędzamy w domu i głównie przed komputerami, trochę się poruszać, budować swoją formę fizyczną, wytrzymałość, sprawność. Są to bardzo ważne elementy, aby przezwyciężyć wszelkie choroby. Musicie też pamiętać o zdrowym i racjonalnym żywieniu.

Przesyłam Wam link z ćwiczeniami https://wordwall.net/pl/resource/893767/wychowanie-fizyczne/wf-online-w-domu-%c4%87wiczenia

Na koniec zadanie dla każdego: Proszę krótko opisać swój poświęcony czas i zakres wykonanych ćwiczeń podczas pobytu w domu. Liczymy czas od przyszłego poniedziałku, czyli 30 marca do piątku czyli 4 kwietnia. Opis wysyłamy na adres: telka.agnieszka@gmail.com

Pozdrawiam